İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Android için Badoo’ya Yeni Başlayanlar Kılavuzu

Eğer sonra Android için Badoo’yu indir Ücretsiz hesabınıza ve tam kayıt, size şehirdeki arkadaşları ve tarihleri toplantı başlamak için yeni uygulamayı başlatabilir veya herhangi bir yerde ziyaret. Uygulamayı ilk başlattığınızda, yukarıda gösterildiği gibi görünen bir ekran göreceksiniz. Bu, ana ekranınız ve Badoo’daki sayısız özellik arasında nasıl gezineceğiniz.

Android Özellikleri için Badoo

Profil . Badoo’ya giriş yapabileceğiniz, çıkış yapabileceğiniz, kredi satın alabileceğiniz ve daha fazlasını yapabileceğiniz bu uygulamanın sinir merkezi olmanın yanı sıra, profil, diğer üyelerin kim olduğunuzu ve neyle ilgili olduğunuzu bilmesini sağladığınız yerdir.
Ayrıca bakınız: Android için Badoo’ya Giriş Yapın
Ayrıca bakınız: Android için Badoo’dan Çıkış Yapın
Yakında İnsanlar . Bu, Android uygulamasında Badoo arama işlevidir. Size yakındaki olası eşleşmeleri göstermenin yanı sıra, tam olarak aradığınızı bulmak için demografinizi de değiştirebilirsiniz.
Karşılaşmalar . Bu Hot-or Not benzeri olmayan özellik, bir düğmeye tıklama ile olası eşleşmeleri derecelendirmenize izin verir. Arama fonksiyonuna girmeden üye profillerine göz atmanın hızlı ve kolay bir yolu.
Mesajlar . Oldukça net kesim, bu özellik gelen sohbet mesajlarının saklandığı gelen kutunuzdır.
Sık Kullanılanlar . Profilinde birisini sevdiğinizde, kolay başvuru için buraya ve adlarına resim eklenir. En iyi sonuçları almak için önceden sohbet ettiğiniz kişileri ayırmak için sık kullanılanları kullanın.
Ziyaretçi . Profilinizi kimin kontrol ettiğini öğrenmek ister misiniz? Kime göz attığını izlemek için Ziyaretçiler ekranına göz atın.
Beğendin . Bu özellik, Encounters oyununu oynarken “Evet” dediğiniz bütün insanları listeler.
Senin gibi . Bu simge sizi Karşılaştıkları oyunda görünce sizi seven Badoo üyelerinin bir listesine götürecektir.
Karşılıklı . Sihir yapılan yer burasıdır. Karşılıklı özellikten, sizden hoşlandıklarını da belirttiğiniz sevdiklerinize göz atın. Cennette yapılan bir maç.
Widget . Bir Widget ile, yeni mesajlara, karşılıklı ilgi alanlarına ve sizi ana ekranınızdan karşılamak isteyen kişilere bakın. Widget’ın nasıl alınacağını buradan öğrenin.
Duvar kağıdı . Duvar kağıdı, Android cihazınızda ana ekranınızda yerlileri tam olarak görüntülediğinden ellidir. Seçim için çeşitli tema çeşitleri.
Engellendi . Görüntülemekten ve mesajlaşmaktan kimlerin engellendiğini görmek ister misiniz? İşte liste.

02
of 08
Android App için Badoo Profili Nasıl Kullanılır?
Android Profile için Badoo
Ekran Görüntüsü Nezaket, 2012 © Badoo
Ana ekrandan “Profil” sekmesi altında bulunan Android profili için Badoo, hesabınızın tamamı için kontrol merkezidir. Burada başkaları için (umarım) mükemmel bir ilk izlenim oluşturmaya ek olarak, resim ve bilgi ile birlikte, bu Android uygulamasını kullanmanız için önemli olan çeşitli işlevleri de gerçekleştirebilirsiniz.

Android’deki Badoo Profilinin İşlevleri
Burada doğrudan profilinizden kontrol edebileceğiniz şeylerin genel bir listesi yer almaktadır:

Badoo’ya giriş yap . Uygulamayı ilk kez başlattığınızda, “profile” tıklamak, hizmetinize açılan ağ geçidiniz olur. Android’de Badoo’da nasıl oturum açacağınızı buradan öğrenin .
Süper Güçler al . Yukarıda gösterildiği gibi, ” Süper Güçler ” menü öğesinin altında, bu premium özelliklerin kilidini açmak ve daha fazla insanla tanışmanıza yardımcı olmak için bir paket satın alabilirsiniz.
Kredi Bakiyelerini izleyin. Mevcut bakiyenizi görmek için ” Badoo Kredileri ” menüsünü tıklayın ve premium özellikler satın almak için kredi hesabınızı yeniden doldurun.
Bildirimler . Birisi sizinle tanışmak istediğinde ve yeni karşılıklı konumlar için Mesajlar, Ziyaretçiler, Uyarılar için uyarı tercihlerinizi belirleyin.
Gizlilik . Mesafenizi ve çevrimiçi durumunuzu gizlilik menüsünden gösterip göstermeyeceğinizi seçin.
Çıkış yap . “Hesap” menüsü altında Android için Badoo’yu tamamen kapatabilir , tekrar giriş yapana kadar bildirimlerin ve mesajların yayınlanmasını engelleyebilirsiniz.
Android Profili için Badoo’nuzu Nasıl Tamamlayacaksınız
Tam bir profil, bu ve diğer sohbet veya sosyal ağ hizmetlerinde her zaman daha iyi bir deneyim elde edecektir, bu nedenle yeni arkadaş ve arkadaşlık fırsatlarını artırmak için bu bölümlerin her birini doldurmak için zaman ayırın.

Resimler . Profilinizin mevcut fotoğraflarını görmek ve yenilerini yüklemek için adınızın solunda bulunan fotoğraf çerçevesini tıklayın. Facebook’ta yeni bir fotoğraf yüklemek, var olan bir fotoğrafı yüklemek veya fotoğraf çekmek için cihaz kameranızı kullanmak için galerinizdeki “+” simgesini tıklayın.
İsim ve Daha Fazlası . Adınızı çevrimiçi olarak göründüğü şekliyle, yaşınızı / doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi düzenlemek için yukarıda gösterildiği gibi adınıza dokunun.
Kiminle tanışmak istersin . Adınızın altındaki kutuyu tıklamak, yaş, cinsiyet ve istediğiniz aktivite dahil olmak üzere kimi karşılamak istediğinizi belirtmenizi sağlar.
İlgi . “İlgi Alanları” menü seçeneğinin tıklanması, zaten beğendiğinizi söylediğiniz şeyleri görmenize ve profilinize daha fazla ilgi alanı eklemenize olanak tanır.
Kişisel Bilgiler . Bu bireysel demografileri tıklayarak, potansiyel Badoo kız ve erkeklerle daha fazlasını paylaşabilirsiniz:
yer
Benim Hakkımda / Profile Deneme
ilişki durumu
cinsellik
Görünüm
Yaşam durumu
çocuklar
Sigara Tercihleri
İçme Tercihleri
Eğitim
Konuşulan diller
Kariyer Bilgileri
Badoo profilinizi önizlemek için, paylaşmak istediğiniz tüm bilgileri tamamladıktan sonra, sağ üst köşedeki mavi “Önizleme” düğmesine tıklayın.

03
of 08
Badoo Arama Nasıl Kullanılır?
Badoo Android’de Ara
Ekran Görüntüsü Nezaket, 2012 © Badoo
On Badoo Android için, “İnsanlar Yakın” fonksiyonu İnternet üzerinden yeni arkadaşları ve olası tarihler aramak için bir yol olarak hizmet vermektedir. Yakındaki Kişiler simgesini ilk tıkladığınızda, mevcut konumunuza en yakın üyelerle bir ekran görürsünüz.

Daha belirli bir grup insanı aramak için, “Menü” düğmesini tıklayın ve sol alt köşedeki siyah “Filtre” düğmesini seçin. Android uygulamasında, Badoo kullanıcıları arama yeteneklerinde sınırlıdır. Aşağı açılır menüyü ve seçmek için her bir seçeneği tıklayın:

Hangi aktiviteyi gerçekleştirmek istersiniz (örn. Bir filmi izleyin)
Maçların cinsiyeti veya cinsiyetleri
Yaş aralığı (en azdan en büyüğe)
Yer (yakındaki veya bir şehir belirtin)
Tercihlerinizi belirledikten sonra devam etmek için “Yakındaki kişileri bul” düğmesini tıklayın. Bir arama sonucunu görüntülemek için, profilini açmak için fotoğraflarına tıklayın.

Daha sağlam bir gelişmiş arama işlevi için, kendi demografik filtrelerinizin üçünü ekleyebileceğiniz çevrimiçi Badoo aramasına bakın .

04
of 08
Badoo Android App Encounters Oyunu
Android için Badoo Karşılaşmaları Oyunu
Ekran Görüntüsü Nezaket, 2012 © Badoo
Android cihazınızda Badoo aramanın ötesinde, Karşılaşmalar oyunu yeni arkadaşlar ve tarihler, etkinlik ortakları ve sohbet edebilecek kişilerle tanışmanın harika bir yoludur. “Karşılaşmalar” simgesinin altında (turuncu renkli bir zar ile görünen ana ekranın sağ üst köşesinde), bu özellik diğer Badoo kullanıcılarının profillerine göz atmanızı sağlayan Hot-or-Not stili bir sıralama sistemidir.

Nasıl Oynanır, Karşılaşmaları Kullanın
Hemen yeni kişilerle tanışmaya başlamak için, uygulamanızın ana ekranındaki Karşılaşmalar simgesini tıklayın ve şimdi başlayın:

İlk Karşılaşmaya göz gezdirin, ek fotoğrafları (varsa), kullanıcının adını, yaşını, yerini, aradıklarını ve en son ne zaman olduklarını görmek için soldan sağa döndürün.
Karar vermek. Onlarla tanışmak ister misin? “Evet”, “Hayır” veya “Belki” tuşlarına basın.
Bir sonraki Karşılaşman otomatik olarak yüklenecek. Tekrar et.
Eğer varsa Süper Güçler hesabınızda etkin, sen “Menü” düğmesine tıklayın ve onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için kendi tam profilini görüntülemek için “Kişisel Bilgi” seçebilirsiniz.

Karşılaşmalarda daha sık sahne olmak ister misiniz? Android cihazınızdan “Menü” düğmesini tıklayın ve “Fark Edildi” yi tıklayın. Bu özelliği satın almak için hesabınızda Badoo krediniz olmalıdır .

Mükemmel Karşılaştıklarınızı Tanımlayın Karşılaşılan
kişilerde tanışmak istediğiniz kişinin türünü belirlemek isterseniz, Menü düğmesini tıklayın, sol alt köşedeki siyah “Filtre” düğmesini seçin ve eşleşecek tercihlerinizi seçin. Badoo kullanıcıları, aşağıdakileri temel alarak Encounters’ı belirtebilir:

İstenen aktivite (ör. Filme git)
Cinsiyet (ler) eşleş
Yaş aralığı (en azdan en büyüğe)
05
of 08
Badoo Mesajları Nasıl Kullanılır
Android’de Badoo Mesajları
Ekran Görüntüsü Nezaket, 2012 © Badoo
Badoo Android uygulamasında mesaj kontrolü basittir. Gelen kutunuza erişmek için ana ekrandan “Mesajlar” simgesine (ikinci satır, ilk sütun) basın. Mesajlar gelen kutusu, gelen ve gönderilen tüm mesajların silinip silinene kadar iletildiği ve saklandığı yerdir.

Badoo’da Mesaj Açma Anlık mesaj
gönderen biriyle sohbet etmek için mesaja basın. Artık bir yanıt gönderebilir, konumunuzu paylaşabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Badoo’da nasıl sohbet edeceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Badoo’da Bir Mesaj Nasıl
Silinir Gelen kutunuzdan bir mesajı silmek için, cihazınızdaki “Menü” düğmesine basın ve ardından silmek istediğiniz mesajların yanındaki onay kutularını tıklayın. Gelen kutunuzdan kaldırmak için kırmızı “Sil” düğmesini tıklayın.

06
of 08
Badoo Android’de Sık Kullanılanlar
Badoo Android’de Sık Kullanılanlar
Ekran Görüntüsü Nezaket, 2012 © Badoo
Badoo ana ekranındaki “Favoriler” özelliğinin tıklanması, Badoo araması veya Karşılaşmalar oyunuyla tanışmış olsanız bile, favori olarak işaretlediğiniz tüm üyeleri görüntüler. Bir profili açmak için girişi tıklamanız yeterlidir ve fotoğraflarını ve diğer profil bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

Android’de bir Badoo kullanıcısının
favorisi nasıl yapılır? Favori listenize birisini eklemek için üyenin profilindeki “Favori” simgesini bulun. Aydınlatıldığında, kolay erişim için onları listenize eklediniz.

Bir Badoo Kullanıcısını Sık Kullanılanlardan Silme Bir
üyeyi favori listenizden kaldırmanın iki yolu vardır:

Bir profilden, vurgulamak için favoriler simgesini tıklayın.
Favoriler listesinden, Android cihazınızdaki “Menü” düğmesini tıklayın ve ardından silmek istediğiniz üye (ler) in yanındaki onay kutularını tıklayın. Kullanıcıyı kaldırmak için kırmızı “Sil” düğmesine tıklayın.
07
of 08
Android için Badoo’da Profili Ziyaretçiler
Badoo Android’de ziyaret edenler
Ekran Görüntüsü Nezaket, 2012 © Badoo
Badoo ana ekranındaki “Ziyaretçiler” simgesini (ikinci satır, son sütun) tıklayarak, profilinize göz atmak için en yeni kullanıcıları görüntüleyebilirsiniz. Bu, müşterek menfaatleri paylaşabilecek veya dikkatinizi çekebilecek, ancak size mesaj veremeyen üyeler için harika bir fırsat.

Bir ziyaretçiyi görüntülemek için tam profilini görmek için fotoğraflarına tıklayın.

08
of 08
Android için Badoo’da Anında Mesajlaşma
Android’de Badoo Mesajları
Ekran Görüntüsü Nezaket, 2012 © Badoo
Mesaj göndermek istediğiniz bir Badoo kişisi bulursanız, profillerinden “Sohbet” simgesini tıkladığınızda kullanıcıya yeni bir anlık mesaj açılır. Çevrimiçi iseler, gerçek zamanda cevap verebilirler. Aksi takdirde, daha sonra makbuz için Mesajlar gelen kutusunda teslim edilecektir.

Badoo Sohbet Özelliği Nasıl Kullanılır
Android’de, yalnızca diğer Badoo kullanıcılarına metin tabanlı mesajlar göndermekle kalmaz, aynı zamanda ifadeleri kullanabilir ve konumunuzu başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Metin alanının solundaki simgeye tıkladığınızda iki seçenek sunulur: “Konumlarını isteyin” veya “Konumunuzu gönderin.”
Android cihazınızdaki “Menü” öğesini tıklayın ve sohbet ettiğiniz kişi hakkında daha fazla bilgi edinmek için “Profili görüntüle” yi seçin.
Bir Badoo kullanıcısını, “Menü” öğesini tıklayarak ve sağ alt köşedeki “Engelle” düğmesini tıklayarak engelleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin Badoo.com ile Hiçbir ilgi ve alakası bulunmamaktadır, ihlal edildiğini düşünülen içerik ve fotoğraflar için, iletişim kısmından bize bildirim gönderebilirsiniz. This site is nothing to do with Badoo.com.